Kamienice w radiowej Trójce i Czwórce!Halo, czy Państwo już przy radioodobiornikach? Spokojnie, jeśli nie, to spieszę z linkami do nagrań. Mieszkanie w kamienicy to temat, który poruszałam razem z Martą, Jackiem i gromadką naszych super pomocników przy porządkowaniu w ramach Mikrograntu. Zobaczcie, posłuchajcie, dajcie znać, co myślicie!

1 | Audycja w radiowej Trójce!


O tym, co kryje się w kamienicowych murach, dlaczego tak chętnie do nich wracamy. Skąd w ogóle myśl do powrotu? Co możemy zobaczyć poznając bliżej Przedmieście Oławskie?

Posłuchaj tutaj>>

2 | Audycja w radiowej Czwórce!


Co się działo, to napisać mało! Wspólne czyszczenie kamienicowych kafelków, sztukaterii i innych elementów, tylko pokazało, że więcej takich oddolnych działań jest potrzebnych. I wcale nie wymagają tyle profesjonalnego przygotowania, ile mogłoby się wydawać. Cieszę się, że głos zabraliście też Wy!

Sprawdź tu>>

3 | Mieszkanie w kamienicy gościnnie u Lokacje. Audycja społeczna


Rozmawiamy o moim blogu, wrocławskich kamienicach i projekcie Mikrograntu, który realizujemy - "Kamienice z Przedmieścia: społeczne gospodarowanie na klatce i na stronie". Za sprawą Jacka znaleźliśmy się też w Radiu Luz i Rodzina!

Nagranie znajdziecie tutaj>>

4 | Kamienicowe historie i obserwacje na Myśli Zebrane


Skąd pasja do kamienic? Jak to się wszystko zaczęło? Dzielę się swoimi doświadczeniami z Martą Gutsche. Rozprawiamy o tym, za co kamienice kochamy, a czego się w nich boimy, spoglądamy na funkcjonowanie miasta i snujemy wizje ;)

Podcast do odsłuchania tu>>
Oraz na Spotify>>

Mam nadzieję, że to nie koniec! Tymczasem, do zobaczenia i do usłyszenia!

PS Gdyby ktoś przegapił - tutaj piszę, o co chodzi z Mikrograntem.
PS 1 Relacja ze sprzątania znajduje się z kolei w tym wpisie.


fot. Marta Gutsche

1 komentarz

  1. Znacie ten temat - https://wywozz.pl/sprzatanie-po-zmarlym-i-po-zgonie/ Czy sprzątanie po zgonach w Krakowie ma sens na takiej zasadzie? Żadna zastosowana przez nas metoda nie pozwoliła poradzić sobie z tym zapachem. Co zrobić?

    OdpowiedzUsuń

Instagram

Mieszkanie w kamienicy. Theme by STS.