15 sierpnia 2019 Wrocław, Polska

Wrocław i kamienice na Instagramie


Czyli lista osób, które polecam Wam zaobserwować. Wybrałam profile, dzięki którym sama odkrywam inny Wrocław, poszerzam wiedzę historyczną, dowiaduję się czegoś nowego. Wrocławskie profile stricte wnętrzarskie i lifestylowe zostawiam na inną okazję ;) Będę dozować przyjemności!

historia Wrocławia na instagramie


Człowiek, który na Wrocław patrzy przez szkło Breslau. Historia podawana w jego wydaniu to początek dalszego poszukiwania i poznawania naszego miasta.
To podróż nie tylko po Wrocławiu, ale i Dolnym Śląsku.
Niesamowita sprawa! Zderzenie Wrocławia i Breslau na fotografiach. Zestawienie tego samego miejsca kiedyś i dziś naprawdę robi wrażenie!To z kolei instagramowa kronika starych kadrów miasta. Punkt obowiązkowy, jeśli interesujecie się historią!
Jeśli z #urbex Wam po drodze - tu znajdziecie dobre tropy! Garść historii na wyciągnięcie ręki.kamienice Wrocławia na instagramie


Dzięki poniższym profilom odkryjecie kamienice i ich piękno - czasem to widoczne, a czasem to przykryte grubą warstwą kurzu. Niezmiennie - warte pamięci i przetrwania.

Najpiękniejsze kafelki, które skrywa nasze miasto: kamienice, sklepiki, opuszczone miejscówki.
Marta Woźniak pokazuje kamienice wędrując między nimi ze swoim dzieckiem. Często wybiera te mniej popularne szlaki, odkrywa to, co mocno zostało dotknięte czasem.
Na pewno znacie! Autorka książki i audycji o wrocławskich kamienicach co prawda bardziej aktywna jest na facebooku, ale tak czy inaczej zachęcam do śledzenia!
Historie ludzi i adresów, budynków i okolic.
Czyli spojrzenie na miasto przez litery i słowa, którymi jest otoczone.Wrocław na instagramie


Jeśli chcecie się dowiedzieć, co tam się dzieje dobrego, kiedy przewodnicy oprowadzają po mieście, gdzie iść, w jakich konferencjach i wydarzeniach brać udział - oto lista pomocnicza :)

Monika Grobelna chwytwa w swoje kadry miasto z różnych perspektywy - możecie tam na pewno odnalaźć punkty, do których chętnie zawędrujecie przy okazji bycia "w okolicy".
Czyli Ola Rączka, której w głowie nie tylko kamienice, ale i sporo przyrody.Ekipa, która czasem organizuje super oprowadzania po instytucjach czy intrygujących budynkach! To dzięki nim mogłam zobaczyć różne zakątki Opery Wrocławskiej, a przy współpracy z Survival Art - Pałac Wallenberg-Pachaly.
Zdjęcia, które pokazują piękno miasta - zarówno tego starego, jak i bardziej nowoczesnego.
Jak sam o sobie pisze - opowiada szkicem o architekturze. I to w punkt! Jest również skarbnicą informacji o kresach. Dla mnie temat bardzo ciekawy, choć rzadko poruszany w szerszym kontekście czy publicznie. 

Tego profilu chyba Wam przedstawiać nie muszę - fotografie, które cieszą oczy. Szczególnie estetów ;)Bieżący plan na to, co robić we Wrocławiu, taki totalnie bez spinki :)Z Maćkiem znamy się już ładnych parę lat prywatnie, to człowiek, który o tym, co się buduje, będzie budować i miało budować wie bardzo dużo. No i jest autorem zdjęć do książek Joanny Mielewczyk o kamienicach! Bez wątpienia najlepszy fotograf architektury! 
Lista będzie ewoluować! Jeżeli i Wy prowadzicie profil na instagramie związany z Wrocławiem lub macie kogoś do polecenia - zapraszam! Z wielką chęcią poszerzę grono już tu wymienionych. Wkrótce dodam profile związane z konkretnymi dzielnicami naszego miasta.

No i na koniec zapraszam na mój profil:


Oznaczajcie @mieszkaniewkamienicy i / lub hasztag, który wymyśliłam pod tę akcję #wroclawwkwadracie - "Wrocław w kwadracie".


zdj. główne: M Gutsche

Prześlij komentarz

Instagram @mieszkaniewkamienicy

© Mieszkanie w kamienicy. Design by FCD.