Wrocław i kamienice na Instagramie

Wrocław, Polska

Czyli lista osób, które polecam Wam zaobserwować. Wybrałam profile, dzięki którym sama odkrywam inny Wrocław, poszerzam wiedzę historyczną, dowiaduję się czegoś nowego. Wrocławskie profile stricte wnętrzarskie i lifestylowe zostawiam na inną okazję ;) Będę dozować przyjemności!

historia Wrocławia na instagramie


Człowiek, który na Wrocław patrzy przez szkło Breslau. Historia podawana w jego wydaniu to początek dalszego poszukiwania i poznawania naszego miasta.
To podróż nie tylko po Wrocławiu, ale i Dolnym Śląsku.
Niesamowita sprawa! Zderzenie Wrocławia i Breslau na fotografiach. Zestawienie tego samego miejsca kiedyś i dziś naprawdę robi wrażenie!To z kolei instagramowa kronika starych kadrów miasta. Punkt obowiązkowy, jeśli interesujecie się historią!
Jeśli z #urbex Wam po drodze - tu znajdziecie dobre tropy! Garść historii na wyciągnięcie ręki.kamienice Wrocławia na instagramie


Dzięki poniższym profilom odkryjecie kamienice i ich piękno - czasem to widoczne, a czasem to przykryte grubą warstwą kurzu. Niezmiennie - warte pamięci i przetrwania.

Najpiękniejsze kafelki, które skrywa nasze miasto: kamienice, sklepiki, opuszczone miejscówki.
Marta Woźniak pokazuje kamienice wędrując między nimi ze swoim dzieckiem. Często wybiera te mniej popularne szlaki, odkrywa to, co mocno zostało dotknięte czasem.
Na pewno znacie! Autorka książki i audycji o wrocławskich kamienicach co prawda bardziej aktywna jest na facebooku, ale tak czy inaczej zachęcam do śledzenia!
Historie ludzi i adresów, budynków i okolic.
Czyli spojrzenie na miasto przez litery i słowa, którymi jest otoczone.Wrocław na instagramie


Jeśli chcecie się dowiedzieć, co tam się dzieje dobrego, kiedy przewodnicy oprowadzają po mieście, gdzie iść, w jakich konferencjach i wydarzeniach brać udział - oto lista pomocnicza :)

Monika Grobelna chwytwa w swoje kadry miasto z różnych perspektywy - możecie tam na pewno odnalaźć punkty, do których chętnie zawędrujecie przy okazji bycia "w okolicy".
Czyli Ola Rączka, której w głowie nie tylko kamienice, ale i sporo przyrody.Ekipa, która czasem organizuje super oprowadzania po instytucjach czy intrygujących budynkach! To dzięki nim mogłam zobaczyć różne zakątki Opery Wrocławskiej, a przy współpracy z Survival Art - Pałac Wallenberg-Pachaly.
Zdjęcia, które pokazują piękno miasta - zarówno tego starego, jak i bardziej nowoczesnego.
Jak sam o sobie pisze - opowiada szkicem o architekturze. I to w punkt! Jest również skarbnicą informacji o kresach. Dla mnie temat bardzo ciekawy, choć rzadko poruszany w szerszym kontekście czy publicznie. 

Tego profilu chyba Wam przedstawiać nie muszę - fotografie, które cieszą oczy. Szczególnie estetów ;)Bieżący plan na to, co robić we Wrocławiu, taki totalnie bez spinki :)Z Maćkiem znamy się już ładnych parę lat prywatnie, to człowiek, który o tym, co się buduje, będzie budować i miało budować wie bardzo dużo. No i jest autorem zdjęć do książek Joanny Mielewczyk o kamienicach! Bez wątpienia najlepszy fotograf architektury! 
Lista będzie ewoluować! Jeżeli i Wy prowadzicie profil na instagramie związany z Wrocławiem lub macie kogoś do polecenia - zapraszam! Z wielką chęcią poszerzę grono już tu wymienionych. Wkrótce dodam profile związane z konkretnymi dzielnicami naszego miasta.

No i na koniec zapraszam na mój profil:


Oznaczajcie @mieszkaniewkamienicy i / lub hasztag, który wymyśliłam pod tę akcję #wroclawwkwadracie - "Wrocław w kwadracie".


zdj. główne: M Gutsche

1 komentarz

Instagram

Mieszkanie w kamienicy. Theme by STS.