Kolorowe podwórka Roosevelta - kamienice na Nadodrzu

Wrocław, Polska

Kolorowe podwórka przy ul. Roosevelta we Wrocławiu to przestrzeń, do której zajrzeć chce nie tylko fan murali. Kamienice ozdobione ogromnymi malowidłami i ceramicznymi dekoracjami robią wrażenie - tym bardziej, że prowadzi do nich szereg szarych uliczek Nadodrza. Lokalny folklor uwieczniony przez artystów i mieszkańców, słowa z przesłaniem, a nawet wizerunki lokatorów kamienic i ich czworonożnych przyjaciół... Czego tu nie znajdziecie! 

Musicie wiedzieć, że to nie są zwykłe murale. To nie jest zwykła artystyczna inicjatywa.

➡️ Na ścianach zobaczycie realnych mieszkańców tych kamienic z ich dziećmi, zwierzakami, ulubionymi atrybutami. Tak - jak na co dzień żyją, co więcej, sami w tym malowaniu uczestniczyli!

➡️ Poza tym znajdziecie tam taki miejski przegląd sztuki: od Muchy, przez Mondriana, Van Gogha i Fridę Kahlo.

➡️ Obrazy przyrodnicze, mniej i bardziej abstarkcyjne, a i trochę edukacji o ważnych kobietach nie braknie!

➡️ Jakby tego było mało, ceramiczne ozdoby na budynkach wykonał mieszkaniec jednej z kamienic - pan Zenon Dębowski. 
Podwórka są oglądane przez mnóstwo ludzi z całego świata, wycieczki autokarami się w te wąskie uliczki wciskają i podziwiają dzieło wspólne lokalsów.
Projekt ruszył w 2014 roku za sprawą artysty Mariusza Mikołajka, Witolda Liszkowskiego oraz Jana Mikołajka, a miał w nim swój udział także Ośrodek Kulturalnej Animacji Podwórkowej (OKAP).


Co więcej, mieszkańcy zainstalowali tam też kapsułę czasu - za jakiś czas kolejne pokolenia lokatorów Roosevelta zajrzą do niej i będzie to dla nich niezwykła podróż w czasie!

3 komentarze

 1. Deweloperzy w Bydgoszczy cieszą się uznaniem ze względu na jakość swoich projektów mieszkaniowych. Ten dynamicznie rozwijający się region oferuje wiele nowych inwestycji, które przyciągają zarówno rodzinnych nabywców, jak i osoby szukające inwestycji. Deweloperzy w Bydgoszczy dbają o detale, starannie projektując przestronne mieszkania o nowoczesnym wzornictwie. Lokalizacje inwestycji są dogodnie położone, zapewniając łatwy dostęp do infrastruktury miejskiej, co sprawia, że Bydgoszcz staje się atrakcyjnym miejscem do życia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aktualnie organizowana jest sprzedaż obrazów Juliusza Joniaka, łapcie namiary - https://joniak-galeria.pl/galeria-komercyjna/
  Możecie tak trafić fajne opcje inwestycyjne. Co wy na to?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mieszkania dwupoziomowe Bydgoszcz to wyjątkowa oferta dla osób poszukujących przestrzeni życiowej z charakterem. Dzięki dwóm poziomom, mieszkania te oferują wyraźne rozgraniczenie strefy dziennej od prywatnej, co zwiększa komfort użytkowania. Charakteryzują się one nowoczesną architekturą i wysokim standardem wykończenia, co odpowiada oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dodatkowo, zlokalizowane są w atrakcyjnych lokalizacjach Bydgoszczy, co zapewnia łatwy dostęp do usług, szkół oraz miejsc rekreacji.

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Mieszkanie w kamienicy. Theme by STS.