Mieszkanie w kamienicy w Mediolanie / via Elba


Dziś zobaczycie niepowtarzalne kąty Claudio - artysty cyrkowca, właściciela kota Afryki. Mówiłam Wam, że będzie światowo i nie zatrzymamy się tylko na podziwianiu domów Wrocławian ;) Mieszkanie w kamienicy w Mediolanie otwiera przed Wami swe wrota!


Artystyczne mieszkanie w kamienicy


U Claudio wynajmowałam pokój w zeszłym roku, gdy wraz z przyjaciółkami wybyłyśmy na włoskie wakacje połączone z podziwianiem naszych siatkarzy zdobywających tytuł mistrzowski w Turynie. Od tego czasu chciałam Wam pokazać tę przestrzeń, a teraz jest chyba na to odpowiednia pora.

No to wyobraźcie sobie, że wchodzicie do z pozoru skromnej mediolańskiej kamienicy, zdaje się z początku XX wieku, której bramę otwiera Pan odźwierny - a tam czeka już dziedziniec z mozaiką na podłodze i boczne ogrody :) Do mieszkania wchodzi się przez stare drzwi - a to tylko początek przygody. W środku wszystko ma mocno artystyczny klimat. I to nie taki stworzony jak z katalogu na potrzeby turystów, ale realny. Może lekko zakurzony, może do renowacji. Ale budowany latami przez Claudio. Malowane ściany, oryginalna stolarka drzwiowa i okienna, wysokość pomieszczeń chyba na 4,5 metra. Kuchnia prowadzi do maleńkiej winnicy i ogrodu, a łazienka jest pełna kwiatów - taka dżungla w domu. Wszędzie stoją stare meble, ozdoby, panuje lekki chaos - taki, który pozwala poczuć się tam jak w domu.


W okolicy


Urocze mieszkanie w kamienicy w Mediolanie przy Via Elba dzieli pieszy dystans do Muzeum Armaniego, Theatro Nazionale CheBanca, metra przy stacji Wagner (komunikacja jest całkiem sprawna, kilka przystanków od ścisłego centrum!), pysznej cukierni Buonarotti, mnóstwa restauracji. Z kolei trasa do dworca kolejowego jest do pokonania pieszo - jakieś 20 minut. Takiemu spacerowi towarzyszą kamienicowe atrakcje. Architektura samego dworca też jest zachwycająca. Jeśli macie czas, to koniecznie bądźcie tam wcześniej, żeby trochę po nim pochodzić.


Podsyłam link do mieszkania: TUTAJ>>

Jeśli jeszcze nie korzystaliście z Airbnb, to łapcie link do rejestracji, a otrzymacie zniżkę na rezerwację noclegu :) Oprócz jednej warszawskiej wpadki, właściwie wszystkie mieszkania, które wynajmowałam przez Airbnb były super. Nie muszę dodawać, że dla odkrywcy kamienic, to dodatkowa okazja do zrobienia materiału zdjęciowego :)

A jak Wam się podoba taka atmosfera włoskiego mieszkania w kamienicy? Muszę przyznać, że choć wielu znajomych odradzało Mediolan jako główny punkt wycieczki, to ja tam chcę wrócić bardzo. Architektonicznie jest na co spojrzeć, sporo miejsc związanych z modą, pysznego jedzenia i galerii sztuki. Do tego nie mogłam napatrzeć się na ogrody na tarasach i dachach. Jedna tylko uwaga - trzeba podróżować z głową. Tzn. nie skupiać się tylko na głównym placu i samym centrum, bo wtedy wyjedziecie z Milano zniesmaczeni tłokiem, wysokimi cenami i sztampowymi widokami. Ale to mam nadzieję każdy już wie i specjalnie tłumaczyć nie trzeba!

1 komentarz

  1. A macie tam kogoś, kto wykonuje podobne usługi jak oni - https://elektrykwkrakowie.com.pl/instalacje-domofonow-montaz-alarmow/, w sensie montaż domofonów w Krakowie, ale to być Mediolan? Znacie bliżej temat?

    OdpowiedzUsuń

Instagram

Mieszkanie w kamienicy. Theme by STS.